Ilość wizyt:
Ilość odwiedzin:
Wizyty on-line:

Naprawa szyby samochodowej domowym sposobem może przynieść więcej problemów, niż spodziewanych korzyści. Przeświadczenie, że powstałe na szybie samochodowej ubytki, rysy i pęknięcia można własnoręcznie „załatać” prowadzi często do poważnego uszkodzenia konstrukcji całej szyby, a w konsekwencji do konieczności wymiany jej na nową. Niestety, argumenty te nie wszystkich przekonują. Zwłaszcza, jeśli uszkodzenie jest niewielkich rozmiarów, niektórzy kierowcy szacują, że sami poradzą sobie z jego zabezpieczeniem lub naprawą. Jak przestrzega ekspert z firmy NordGlass – „Nie należy bagatelizować drobnych rys i pęknięć – to właśnie one są źródłem rozległych i trudnych do usunięcia uszkodzeń liniowych” – i dodaje – „Decydując się na samodzielne naprawienie ubytków nie mamy żadnej gwarancji na to, że pod wpływem przenoszenia obciążenia szyba w miejscu wypełnienia nie zacznie dalej pękać. Pod wpływem wstrząsów źle zabezpieczone uszkodzenie zacznie się zatem powiększać. Proces ten będzie postępował znacznie szybciej w przypadku dużych dobowych wahań temperatury. „Zdarza się, że domowi majsterkowicze decydują się, by samodzielnie, przy pomocy taśmy bądź wątpliwej jakości środków, zakleić lub wypełnić ubytek widoczny na powierzchni szyby. Lepiej jednak w takiej sytuacji skorzystać z usług wysoko wyspecjalizowanych sieci serwisowych. Pamiętajmy, że pracujący tam fachowcy codziennie dokonują kilkuset napraw i wymian szyb w różnych pojazdach, pracując w oparciu o materiały pochodzące wyłącznie od dostawców, posiadających odpowiednie referencje i właściwie udokumentowane parametry techniczne oferowanych rozwiązań montażowych. ”
W przypadku, gdy szyba naszego auta została uszkodzona np. przez kamień wyrzucony spod koła jadącego przed nami pojazdu, a akurat jesteśmy w drodze do dalekiego celu musimy ocenić uszkodzenie. Nadwozie samochodu podczas jazdy ulega naprężeniu, które oddziałuje również na szyby. Może to doprowadzić do powiększenia pęknięcia.
Pies w samochodzie może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa jazdy. Aby podróż minęła spokojnie i bezpiecznie zarówno dla pupila jak i jego opiekunów warto pamiętać o kilku sprawach.
Pomiar głębokości bieżnika opony jest prawidłowy tylko wtedy jeśli wiemy, w których miejscach należy go dokonać. Oto kilka wskazówek od firmy Goodyear.
Jedną z wielu przyczyn nietrzymania kierunku jazdy przez samochód jest: luz lub zła geometria zawieszenia, zużyte ogumienie, blokujące hamulce lub zła naprawa blacharska, nieprawidłowe nachylenie koła, kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnic lub zła zbieżność kół. Nieprawidłowe kąty pochylenia i wyprzedzenia da się skorygować jedynie przez wymianę wahacza, sprężyn lub zwrotnicy. Najczęściej wystarczy korekta geometrii, aby naprawić ten problem.
Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami każdy pojazd, który został dopuszczony do ruchu musi mieć sprawne oświetlenie. Dotyczy to wszystkich świateł zamontowanych w samochodzie. Jeżeli podczas kontroli drogowej policjant stwierdzi awarię, może zatrzymać dowód rejestracyjny. Specjaliści serwisu Allegro radzą, jak uniknąć takiej sytuacji. Od 2007 roku funkcjonuje w Polsce obowiązek używania świateł przez cały dzień. Dlatego warto systematycznie kontrolować, światła do jazdy dziennej lub, jeżeli pojazd nie jest w takie wyposażony, światła mijania. Warto również pamiętać, że prawidłowo działające światła stopu, kierunkowskazy i przeciwmgłowe mogą uchronić przed kolizją.
Współpraca: Laweta Łódź - Tomasz Kowalczyk & Pomoc Drogowa 24h - Mechanika Pojazdowa
Laweta Lodz - Bartosz Borecki © All Rights Reseverd | Power by W3Layouts & WebWorld